| TicTacUser a întrebat:

Deci la cs 1.6 cand dau la find servers si dau la internet nu imi gaseste niciun server... si inainte mergea.acum scrie: "could not contact game server to retrieve server list".(am schimbat si cs`ul dar degeaba)...

6 răspunsuri:
| radudavid63 a răspuns:

Asa se intampla pentru ca nu ai steam cumparat.
Solutie:intri in joc si apesi pe butonul din stanga lui 1(de dedesuptul lui esc) si apare consola.In ea scrii connect si adresa servarului(luata de pe net)
Exemplu de scris in consola:connect war.idle.ro
connect respawn.mnx.ro
connect 89. 44. 246. 6:27015
Exemple de site-uri cu adrese:
http://servere-cs.freakz.ro/lista_servere_counter-strike_1.6.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SI la mine face la fel... dar netul meu este super. nici eu nu gasesc solutie...crying

| upgrade a răspuns:

E de la masterservers

1. Descărcați: Masterservers. vdf(http://css.setti.info/download/MasterServers.vdf)

2. Copiați Masterservers. vdf în directorul config\ al jocului suprascriind fișierul actual

*pentru non-Steam directorul poate fi acesta: C:\games\Counter-Strike Source\platform\config\

*pentru Steam directorul este acesta: C:\Program Files\Steam\config\

| LyIoNn a răspuns:

Http://perfect-games.forummo.com/

Un forum Super-Tare!

| wrApe a răspuns:

K da-mi funda, trebuie sati cumperi csu costa 10E, inainte mergea acu nu, s-a schimbat trebuie sa mai fie diferente intre csu de la valve si csu de la steam happy cumpara steam si iti va merge funda?

| GoreaNicu a răspuns:

Sa va dau un sfat cautati servere aici
http://www.gametracker.com/search/cs/?
si dati la setari pentru tara sau denumire sau mapa