| Wrestling5543431 a întrebat:

Deci stiu ca depinde la firma la firma dar vreau un exemplu, un inginer am vazut ca in orasul meu castiga 3000lei si ajunge la maxim 5000lei, dupa ce perioada ajungi la 4000lei dupa cat la 5000? cum e la programatori dupa 3 ani ajungi 7000lei dupa iar cativa ani poti si la mai mult(P.S strict curiozitate) nu ma bag inginer.

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca iti cauti meserie pe baza de salariu eu zic sa nu te bagi in astea gen inginer si programator doar pentru ca vrei sa faci bani. Decat sa iti urasti fiecare zi de munca si sa te chinui cu facultate grea pentru 6000 lei, nu mai bine te duci si faci un curs de frizer, castigi 10.000 lei, ai program flexibil si stai fara stres? Sau orice alt exemplu
Stiu ca vezi ca suna pompos inginer si it ist dar meseriile astea nu sunt pentru toata lumea

| Wrestling5543431 explică (pentru Furnicuta000):

Eu ma duc la tehnician mentenanta, nu vreau inginer ca e greu dar eram curios cati bani ia un inginer si daca e greu interviu si ce trebuie sa stii, intelegi? evident ca e putin mai ales ca poti lkua si 3000lei salariu ca inginer, evident ca e greu.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Wrestling5543431):

Sa fii inginer e o meserie foarte grea, nu e placuta, iar salariul nu e pe masura

Răspuns utilizator avertizat