| SnYcK3rS a întrebat:

Din persoanele care ati lucrat/care lucrati in Kaufland imi puteti spune cum este.As vrea sa stiu cum este pe postul de lucrator comercial si ce ati facut si am o serie de intrebari:

1)Ce salariu aveti?

2)Cum este cu liberele? le aveti saptamanal sau cum?

3)Cum este cu concediu?

4)Este munca multa? adica hamaleala?

5)Turele se respecta? sau se sta si peste program foarte exagerat?

6)Sefii cum se comporta cu voi?

7)Ce ati facut mai exact?

8)Ce conditii de munca sunt?

Funda pentru cel mai bun raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| CrySsa_4535 a răspuns:

Eu pot sa iti raspund pentru ca si mama munceste acolo. sper sa iti pot raspunde la intrebari.
1.pentru salariu nu pot sa iti zic fix, la inceput va avea un salariu mai mic dar in timp daca e muncitoare il va mari.

2.liberele mama le are normal saptamanal ( 1-2 pe saptamana) dar uneori daca e foarte aglomerat sau sunt probleme nu are deloc.

3.ai in total in jur de 4 saptamani concediu pe an.

4. da, e munca foarte multa si pe langa asta trebuie sa mai si suporti jignirile, tipetele clientilor fiindca chiar daca ei nu au dreptate tot lor le va da, iar pe tine te va baga in sedinta.

5. turele se respecta. uneori cand vine marfa se mai sta si peste program chiar si ore.

6. pai aici depinde de persoane...mama are 2 sefe.cu una se intelege super ok, se suna si in afara serviciuliu samd insa cu cealalta discuta strict pentru munca.

7. cum adica ce a facut? a depus un cd, a chemat-o. o anumita perioada a stat "De probA" apoi a angajat-o normal. e de cand s-a deschis, de 2-3 ani.

8. munca multa, bani putini. nu are voie cu unghii mari, date cu oja. cu parul decat in boneta aia, trebuie sa suporti toate insultele, tipetele, jigirile, apucaturile fiecarui client.

sper ca te-am ajutat. FUnda?

4 răspunsuri:
| CrySsa_4535 a răspuns:

Am uitat sa precizez ca asa e in Constanta

| SnYcK3rS explică:

De fapt este pentru maicamea, eu am 15 ani big grin si oricum este intr'o stare de nelamurire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cate inteleg din intrebarile astea vrei mai mult sa stai degeaba si apoi sa se poarte frumos sefii cu tine sa ti se dea salariu bun si sa pleci in concediu. Ei bine afla ca supermarketul Kaufland nu e pentru tine!

| Madalin01 a răspuns:

Nu stiu da stiu ca acum la mine in oras (Tg secuiesc) se construieste acum!