| misslydia a întrebat:

Dintre drept, medicina generala, arhitectura sau management, ce ai alege? big grin

20 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu aleg medicina generala pentru ca in ramura asta chiar poti realiza ceva.

| herbalist a răspuns:

Am ales deja dreptulwinking

| IIIx333III a răspuns:

Depindewinking Daca ai bani de inceput pentru toate facultatile, eu as alege medicina generala (Adica eu personal nu as alege, pentru ca si daca vad o picatura de sanga mi se face rau), dar din aceasta facultate vei iesi cu cea mai bine platita si mai respectuasa meserie. La arhitectura nu zic ca nu ai face bani multi, dar iti trebuie multa-multa indemanare, pricepe si sa nu uitam de publicitate, daca nu vrei sa faci "arhitectura de cartier". La management este ok, nu ma incanta pentru ca majoritatea se duc la managment happy, iar la drept... sincer iti trebuie mult tupeu, daca vrei sa ajungi cevawinking.

Personal, as alege arhitectura, pentru ca mie una imi place foarte mult, dar depinde extrem de mult de ce iti place TIE si ce stii TU sa faciwinking. Sper ca te-am ajutat!

| LexieG a răspuns:

Medicina generala :d

| starmaker a răspuns:

As intreba parintii, prietenii unde ma vad ei mai potrivita. Apoi as petrece ceva timp pe langa oameni care fac meserii in domeniile astea (voluntariat, vizite la munca daca ai prieteni de familie, cunostinte) si as vedea care e domeniul care mi se potriveste. Succes si sa alegi bine!

| alintush15 a răspuns:

Buna! Eu as alege management.Dar gusturile nu se discuta. fiecare cu parerea lui!
O zi buna!

| Dina a răspuns:

Arhitectura

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

As alege arhitectura pentru ca e ceva sigur, e viitor, nu toata lumea poate sa intre aici. Management-ul e ceva de moment... medicina cred ca e veche big grin si dreptul il face toata lumea

| Tinna22 a răspuns:

Managementtongue

| DoamnaGărgă a răspuns:

Drept thumbs up

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Medicina, sincer... Cei buni sunt pe la dispensare, iar incompetentii sunt mari doctori de nici n-ai dc sa te miri de ce moare omu cu perfuzia in mana la spital, management-ul nu ma atrage, insa arhitectura imi place. Parintii mei imi zic ca ma vad avocata/judecatoare, ei amandoi au facut dreptul, tata luand-usi si doctoratul in drept, ei... mai am cativa ani pana la faculta, dar in principiu, ARHITECTURA.

| BiaaMikaleson a răspuns:

Eu sincera as alege drept. Funda please ca nu am nici una

| Alecsa11 a răspuns:

Arhitectura. Dreptul e pe duca la noi in tara, la medicina da toata lumea, managementul il fac toti fraierii ca exista la toate facultatile si e o porcarie.
Arhitectura e mai grea si o aleg mai putini, dar iti ofera o meserie de viitor, frumoasa si bine platita.

| drtractor a răspuns:

Ce ai pus tu aici sunt numai facultatile de fite... ai uitat jurnalismul. Incearca la geologie.

| Marian1111 a răspuns:

Drept,pentru ca mi se pare super!

| tulipenoir1996 a răspuns:

Arhitectura(dar daca tu trebuie sa alegi intre acestea, eu spun sa alegi pe cea care on vrei tu care tie ti-ar face placere)

| JasperJ a răspuns:

Arhitectura big grin

| Costitzu a răspuns:

Management.

| emmyy93 a răspuns:

Arhitectura tongue

| DianaOnofrei a răspuns:

Management, drept. intre astea oscilez. big grin