| IoanaIonuca a întrebat:

Drept sau Medicina?

12 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ce iti spune inima, ce iti place mai mult.Trebuie ca ceva sa atarne putin mai mult decat cealalta.

| Adry05 a răspuns:

La cat sunt de grele facultatile astea, te duci pe ce ai pasiune ca altfel nu rezisti.

| Donsavas a răspuns:

Anamariot are dreptate. Ori alegi medicina ca singura varianta, ori mergi mai departe. Una este sa ai un hobby si alta este sa te pregatesti pentru o profesie. Seara buna!

| CuriousStuff a răspuns:

Alegerea iti apartine. Ambele sunt meserii bune, bine vazute, frumoase si banoase. Dar pentru amandoua trebuie extrem, extrem de multa munca, nopti nedormite si zeci de carti invatate (mai mult sau mai putin). Depinde ce te atrage mai mult. Nu alege o meserie doar pentru ca suna bine, daca tie nu-ti place o sa-ti transforme viata intr-un calvar, daca reusesti sa termini facultatea. happy

| anamariarot a răspuns:

"Medicina e doar pentru cei care nu isi imagineaza sa faca altceva."

| AdrianaBacescu a răspuns:

Drept.

| liliana77any a răspuns:

Medicina.

| ovidiu68 a răspuns:

Domenii total diferite. Tu pentru ce esti pregatita?

| cristinel375 a răspuns:

Medicina.

| MentalHolocaust a răspuns:

Medicina e mult mai fain fata de drept.Parerea mea...

| io09675 a răspuns:

Medicinaaa

| roxisiatat a răspuns:

Depinde de ce îți place ție mai mult.