| ralucaralu a întrebat:

Drept sau medicina? De ce?

2 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Medicina.Pentru ca ai salar mai bine platit,lucrezi in curatenie,nu esti bantuit de altii(daca dai ca judecator, avocat, etc.).

| FollowTheLight a răspuns:

Mai bine drept.Asta doar daca nu cumva iti convine sa faci disectie pe cadavre.Plus ca la drept iti poti lua vacanta cand vrei si nu e in nici un caz atata stres cat e la medicina.Mai ales daca esti medic chirurg, viata unui om e in mainile tale.Nu prea cred ca ti-ar placea sa ai constinta incarcata toata viata ca un om a murit si tu l-ai fi putut salva.Si la drept e riscant, dar in opinia mea, e mai riscant la medicina.