| anonim_4396 a întrebat:

După ce termin facultatea de psihologie, și vreau sa devin psiholog clinician, ce trebuie sa fac? Adică, după facultate, îmi mai trebuie alte cursuri pentru a deveni psiholog clinician? Cât mai multe detalii, va rog.

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

După licenta, urmează masteratul in neuropsihologie sau psihologie clinica.
Poti lucra la un spital sau in propriul cabinet.

2 răspunsuri:
| Karol1877 a răspuns:

Meseria de psiholog implica un psihic de otel si o cultura anormal de mare ( psihologie, anatomie, notiuni critice/istorice/statistice ).

| Claudiugg a răspuns:

Vreau informații mai detaliate.