| Morenastyle a întrebat:

E adevarat ca de la 1 iunie profesori intra in greva si atunci se v-a inchide scoala si se v-a termina anul scolar? Sau ca nu se vor mai da teze?
Am auzit aseara la tv.crying

30 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Cei care lucreaza efectiv in scoala habar nu au de aceasta greva(daca se va declansa sau nu), dar la stiri deja se face, se drege si se ingheata anul!

| elena a răspuns:

Asa s-a spus, dar pana atunci mai sunt doua saptamani, timp in care se pot schimba multe...nu crede tot ce vezi si auzi.

| zanesiprintese a răspuns:

Nu lua in seamna, noi(poporul roman) amenintam, dar doar gura e de noi...
Asta ar insemna sa nu se mai dea nici BAC-ul, ceea ce e imposibil!

| Bii26 a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza. Tezele se dau inainte de 1 iunie.Nu cred ca se va termina anul scolar.Aici,in Fagaras, cel putin.Cand in Bucuresti a fost greva noi am facut scoala, deci...Nu cred.Am terminat materiile mai putin la istorie dar o s-o terminam si p-aia. Daca se incheie anul scolar pe 1 iunie inseamn ca suntem in vacanta.big grinNu crede tot ce se zice la TV.Sunt nehotarati si nu mai prea au subiecte de povestit si le zic p-astea.

| yumeee a răspuns:

Pf. nu mai asculta toate aberaţiile de la TV.
ăia aud o bârfă şi-o fac pericol naţional.
de exemplu, eu sunt acum a 10a, şi de când a fost greva aia din cls a 7a, anual în septembrie aud la ştiri că va fi grevă şi începe şcoala în octombrie. rolling on the floor

| GeorgeRadu a răspuns:

Daca se inchide e bai mare. Poata ingheta anul scolar. Si eu unul nu repet clasa, mai bine ma las de liceu big grin

| sergent91 a răspuns:

Mie nu mi-ar conveni sa intre profesorii in greva, deoarece am invatat un an degeaba.

| Butsilee a răspuns:

Sunt numai vorbethinking Cu toate ca ar fi bine:X astept vacanta asta mai mult ca orice:X Dar nu inteleg de ce plangilaughing nu esti bucuroasa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevara
no sa intre sunt obligaty sa termine anul scolar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aberatii. aberatii.straight face...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesorii romani nu au destula coloana vertebrala ca sa faca asa ceva. numai gura e de ei. Se va termina cum trebuie anul scolar, se va da BAC-ul normal, stati linistiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey... dyadya nu fii suparata! Poporul roman nu a fost niciodata unit asa ca prin urmare nici profesorii. De fiecare data cand pornesc un protest multi dintre ei renunta fiind prea pesimisti si crezand ca daca ar protesta ar avea salarii si mai mici. Nu au cum sa desfasoare o greva pe durata lunga deoarece nu sunt uniti si nu reactioneaza ca un intreg. Sunt in cl a 8 am dat tezele si cele doua examene si acum se zvoneste ca ramanem cu mediile neincheiate si repetam anul! Hai sa fim serios, le e frica sa participe cu toti ca si cadre didactice la un protest si nu le e sa ne lese neincheiati, de parca as fi repetenta.Greva nu o sa dureze mai mult de 2-3 zile. RELAXATI-VA OAMENI BUNI. si chiar daca ar,, ingheta anul " laughinglaughing(prostii spuse in guvern )noi ce suntem, mamaligi? PROTESTAM SI NOI, dar ca la carte. Bafta in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat man asta e o masura prea extrema bft la schoalawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La noi e greva.Nu am fost nici azi la scoala, si nici maine nu ne ducemthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da veti ramane toti repetenti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se va ingeta anul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La data de 1 iunie se poate sa se intre in grava, dar anul scolar nu se va termina. Se poate ca elevii sa mearga in vacanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cred dar nu crede ce vezi sau auzi ca nu merita... te pup si vezi in continuare [maine-1 iunie] daca zice ceva de greva. Iti doresc o zi cat mai buna!; x:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se vor mai da teze? XD fii serioasa noi am dat tezele chiar inainbte de 10 mai, mama mea e profesoara, dra nici ea nu stie ce va fi maine...anul poate ingheta sua nu... poate continuam c n-am facut sh facem in vacanta dar daca facem in vacanta fiti toti siguri ca eu nu ma duc sunt in turcia toata lun aiunie sh toata iulie la bunici sh august in tabaralaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da frate dar am auzit la tv ca tot e greva si eu azi ma duc la scoala la 9:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehh eu am auzit ca se va face greva pana pe 4 iunie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este greva de 1 iunie, o sa mergem la scoala crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aberatii vb unui user de aici...cine sa faca ma greva, profesorii?laughing ma faceti sa rad.astia fac o ora 2 greva si dupa aia pa...greva la profesorii o sa fie cel mult o zi.adica 30 mai.de pe 1 se reia iar scoala.astia nu sunt in stare de o greva calumeawinking by marius

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In slatina la bac elevii au fost asistati de femeia de serviciu contabila si secretarawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal... ce dracu mai e cu greva asta happy. am si eu o intrebare. ce ne facem? pana cand e greva? sunt in clasa 8 si poate se repeta anul? sunt cam multe intrebari tongue. va rog spuneti. mi si mie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevaratce proasta esti fata cum sa fie asalaughingrolling on the floor

| 1235678907452352 a răspuns:

Pana la 1 iunie dau toate tezele, deja la romana am dat-o deci parerea mea e SA SE INCHIDA ODATAstraight facesmugbig grin

| CuppiDoon a răspuns:

Pe 1 iunie, angajaţilor din sistemul de învîţământ li se alătură, tot din solidaritate, Metrorex, RATB, CFR, PetroChimie şi alte câteva sectoare private.

| N0 nAmE a răspuns:

Eu stiam ca o sa se inghete anul

| Beny95 a răspuns:

Nu tot ce zboara se manancawinking