| DauFinPreaDivin a întrebat:

E cineva la un liceu cu profil mate-info? Imi poate spune daca e greu?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Daca iti place matematica nu este asa de greu incat sa te sperii ca nu vei face fata, mai greu poate fi la un profil uman, cum este filologia, daca nu iti plac materiile umane. Ca sfat, mai bine tragi 4 ani de zile si inveti la un liceu cu pretentii si mai apoi sa faci si o facultate in domeniu (este cautat si, uneori, bine platit), decat sa alegi acum calea cea mai usoara si mai incolo sa te tragi singur de par. Orice lucru frumos sa stii ca este si greu. Succes

8 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Profil mate-info este cel mai greu, din cate stiu eu. Trebuie sa ai medie mare, ca mine laughing

| DaftPunk a răspuns:

Mai bine te duci maturator decat acolo.

| AndyPeScurt a răspuns:

Eu sunt clasa a 12 a la mate info este foarte greu dar daca inveti mereu cu timpul o sa ti se para usor..Fizica e cea mai grea..Nustiu la alte licee dar la mine sunt foarte severi daca chiulesti de la ore...
Bafta

| DauFinPreaDivin explică (pentru AndyPeScurt):

Multumesc pentru raspuns

| bogabogdan a răspuns:

Informatica e just fun dar cand ajungi la matematica deja se complica treaba si daca esti lenes nu o sa iti placa deloc laughing

| AlyNDriftKing a răspuns:

In special la Mate-Info e mai greut. Acum depinde si de cunostintele tale.Adica daca tu in generala luai 10 pe linie ca erai cel mai bun din clasa, colegii tai avand un nivel mai scazut, poate ca in alta scoala luai 10 dar trebuia sa inveti 10 caiete.Acum depinde si de liceu.Sunt licee bune si licee mai putin bune.Dar repet, in general la Mate-Info este cam greut.

| IonutBaa99 a răspuns:

Da, eu sunt pe clasa 9a la Liceu, CNMV TURDA, si e foarte greu...pot spune ca e super greu..mai bine te-ai duce la un liceu cu profil sportiv sau daca nu le ai cu sportul du-te la Stiinte sociale! Bafta!

| Sophie202 a răspuns:

Am eu un vecin la mate-info!
Acesta e foarte destept, dar si el zice ca e extrem de greu! Mai face si Baschet in fiecare saptamana! Nu stiu de unde are atata timp!
La scoala are 8 ore pe zi, iar in vacante ii da extrem de mult!
Deci, da, e FOARTE greu!