| TeodoraLazz a întrebat:

E de viitor daca vreau sa ajung scriitoare? Si ce facultate ar trebui sa urmez? Adica care sunt sansele sa am cat de cat succes si sa nu mor de foame si sa traiesc pe drumuri? *just kidding* Pana acum am scris doar pe Wattpad dar nu am avut lucrari remarcabile, adica stiu ca e loc de mai bine. Astept sfaturi.

2 răspunsuri:
| BlackCat13 a răspuns:

Scriitorii acum nu mai sunt apreciati. Ai putea sa te reprofilezi si sa lasi scrisul ca o pasiune (spre exemplu sa ai un blog)

| Sofia211 a răspuns:

Pentru o cariera in jurnalism, televiziune sau in cazul tau ca si scriitoare trebuie sa urmezi facultatea de Jurnalism.Insa sfatul meu este sa nu urmezi aceasta facultate.In primul rand ca si scriitor ai slabe sanse de succes.Nu e o meserie de viitor si nici banoasa, care sa ti asigure un trai bun.Iar in al doilea rand la facultatea de jurnalism daca nu ii ai pe " mamii si tatii " cu bani sau daca nu esti dispusa sa fii " sluga " unuia si altuia, apai nu ai sa faci nimic. Deci eu zic sa te reprofilezi ....Mai gandeste te!