| Ramona96 a întrebat:

Buna TPU happy
Vroiam sa stiu, ce inveti la Facultatea de litere? Care sunt materiile principale?
De ce intreb? Eu as dori sa devin scriitoare si nu stiu ce facultate ar trebui sa urmez pentru aceasta profesie.Stiu ca pot deveni scriitoare si fara facultate,dar totusi doresc sa urmez o facultate.
Oricum, sunt de abia clasa a 10, mai am timp, dar vreau sa ma informez din timp

1 răspuns:
| yanis a răspuns:

Daca doresti sa te inscrii la Litere, afla ca nu se scrie ''vroiam'', ci ''voiam''. Revenind la intrebare: poti deveni scriitoare si fara aceasta facultate, cum ai spus chiar tu. Poti urma orice alta facultate, iar scrisul sa-l folosesti drept hobby.