| Alexander1112 a întrebat:

E greu la un liceu militar? Stiu ca e mate-info. Daca am media la mate 8, are rost sa merg?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa mergi si cu media 8. Ideea este sa ai 9 la purtare pe cei 4 ani anterior. Nu am facut colegiul militar ci doar academia. Colegii mei care facusera colegiul militar ziceau ca este greu si frustrant. Eu m-am bucurat ca am facut liceu civil.

| Alexander1112 explică (pentru Salontanul):

Si dupa ce termin a 12-a si fac academia, nu o sa fie mai greu?

| Salontanul a răspuns (pentru Alexander1112):

In ce sens mai greu? Daca este sa te obisnuiesti in armata te obisnuiesti mai usor la 18 ani decat la 14. Examenul o sa fie mai greu dar si tu mai bine pregatit, pentru ca o sa stii mai multe despre lume si viata. Succes!