| BIBI2308 a întrebat:

HEI! Sunt clasa a VII-a si toata lumea ma intreaba la ce liceu voi merge, iar eu habar n-am. Nu stiu nici ce profil... As vrea sa merg pe mate-info, dar am auzit ca e greu si... nu stiu. Cam ce ore se fac la mate-info? E greu?
(daca sunteti din Ploiesti, ce liceu credeti ca e mai bun?)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i greu daca inveti, doar pentru puturosi este orice greu!

| Monst a răspuns:

Caragiale,NIchita Stanescu, Cuza sunt licee bune.Depinde cum te descurci tu la matematica important e sa ai medii mari la toate materiile la scoala si la examen!

| Blastphemy a răspuns:

Dacă nu prea le ai cu matematica, e cam greu să recuperi. Ori ai prins-o de la început, ori nu. Ți-aș recomanda filologia pentru că poți urma aproape orice facultate dorești ulterior. Poți obține și o notă bună la BAC să intrii la fără taxă.