| anonim_4396 a întrebat:

Este asa de ingrozitor la medicina, precum se spune? Adica este ffff mult de invatat si nu ai timp si pentru tine si toate alea alea?

Răspuns Câştigător
| AndreeaMaria90876 a răspuns:

Bună verișoara mea este la medicină și trebuie să spun că la început este adevărat... Dacă nu ai capacitatea de a reține mult din mers nu prea faci față. Însă după ce te înveți cu procesul totul revine către un program ceva mai normal, însă aici intervine practica care ocupă și ea ceva timp... Dar merită dacă asta vrei să faci, și este frumos că vrei să apuci această cale care te va îndruma să îi ajuți pe alții. Mult succes! happy

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaMaria90876):

Mulțumesc foarte multhappy

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu doar la facultatea de medicina, dar oriunde este adevarat: trebuie sa inveti mult sa fii bun.
In caz contrar iti vei pierde doar cativa ani din tinerete, fara rost.
Vorba veche: "Cine nu stie meserie, e calaul ei".

| Adry05 a răspuns:

Da, e destul de mult, dar totusi vara-mea a terminat medicina si s-a si distrat destul pe perioada studentiei. Depinde de tine cat de repede poti invata si cum stii sa te organizezi.

| BroascaCuElice a răspuns:

Nu e ingrozitor dar da, ai foarte mult de invatat

| GHoST013 a răspuns:

Da, este adevarat, este ingrozitor. Este o facultate mai grea decat media dar este si o facultate frumoasa.
Timp de tine, o sa ai ce e drept dar cand vine sesiunea poti sa-ti iei adio.

| qLaly a răspuns:

Buna,Eu anul acesta voi da examen la ei.
Sa stii,facultatea este cea mai frumoasa parte a vietii,mult mai frumoasa ca liceul,de aia se numesc si studii 'superioare',oamenii cu care vrei intra in contact atat colegii dar si profesorii sunt mult mai maturi si constienti de pasi ce ii vor urma in cadrul universitatii. Este foarte multa materie, trebuie sa inveti!
Normal daca lasi totu` pe ultima suta de metri, este mult si greu, dar zilnic daca faci cate un pic, nu o sa fie asa. Funda?happy

| anonim_4396 explică (pentru qLaly):

Mulțumesc mult!