| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Este cineva pe aici care a terminat Admininstratie publica sau cunoaste pe cineva in aceasta situatie? E greu sau usor sa iti gasesti loc de munca? Apoi o alta problema: este stresant la locul de munca?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Administratie publica faci din doua motive mari si late:
1. Esti prost/proasta. Hai, sa nu fiu dur, naiv/naiva.
2. Esti destept/desteapta si deja ai un loc caldut pregatit intr-o primarie/consiliu pe undeva de dinainte de a termina facultatea.

Facultatea asta produce trintori pentru a ingrosa rindurile sutelor de mii de trintori bugetari, nimic mai mult.

| RosaliaOriginala a răspuns:

Gaseste un barbat sa te intretina ca e mai simplu laughing