| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Ce materii se fac la Facultatea de Admininstratie Publica(FEEA)?

5 răspunsuri:
| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru sierra1):

Nu gasesc specializarea de Admininstratie publica? Ai cumva idee ce inseamna abrevierile astea: CIG; IE; EAI; FB; ECTS; MK; EGCE? M-am uitat la toate.

| Porcusorul a răspuns:

Ca absolvent de administratie publica la UBB, iti pot spune ca e un hibrid de drept, economie, management si sociologie. Printre cursuri pot aminti urmatoarele: metode si tehnici de cercetare sociala, etica, management strategic, managementul ONG-urilor, bazele economiei de piata, management financiar, contabilitate primara, drept constitutional, dreptul familiei, drept administrativ, dreptul muncii, sisteme administrative comparate, managementul resurselor umane, teorii organizationale, introducere in stiinte politice si multe altele. Probabil ca materiile difera de la o universitate la alta, dar 70-80% din cursuri vor fi similare sau asemanatoare cu cele enumerate de mine.

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru Porcusorul):

Am inteles, dar ai idee ce inseamna categorii formative-DF, DD, DS?

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru Porcusorul):

Daca tot ai studiat anumite materii de drept acolo, poti sa imi spui ce invatai la acele materii?