| lorenmorgan a întrebat:

Este greu sau e usor sa inveti stewardesa la academia sau scoala de aviatie din moldova?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Trebuie sa stii limba engleza ca mai peste tot asta se foloseste.Si de asemenea sa fii comunicativa cu oamenii, In rest cred ca e simplu. Daca arati si bine asta iti este in avantaj.Singura chestier este ca daca ajungi sa ai un asa job vei sta asa mai mult pe drumuri, hotele, aeropoarte etc.Dar daca iti place iarasi este in favoarea ta.

| 0x11111051 a răspuns:

Limbi straine trebuie sa stii.
Moldoveneasca, Rusa, si deja privind directia avionnului. Ex (Chisinau - London, trebuie sa stii si Engleza, Chisinau-Paris, trebuie sa stii Franceza, si asa mai departe.)

| LIN2010 a răspuns:

Nu poate fi foarte greu sa inveti ''stewardesa'', daca aceasta ar fi vreo limba de circulatie internationala, dar din pacate ''steward''cred ca la ''insotitor de bord'' faci referire, nu este prea usor.Depinde de fiecare individ daca se poate ridica la standardele scolii, creiteriile de selectie a candidatilor difera de la o scoala la alta, tocmai in functie de acele standarde de performanta.Succes