| PlasMatic a întrebat:

Este martie si m-am gandit, sa dau bacu big grin si in vara admitere la medicina.
Intrebarea mea ar fi! Mai am timp sa invat pana iunie? Mate am m2, geografie, romana,! daca ma pun serios eu zic ca inca nu e tarziu!

Răspuns Câştigător
| Ilinca a răspuns:

Nu e tarziu, si sti de ce? Pentru ca oricum chiar si elevii de liceu (cls a XII-a) se apuca serios de invatat tot cam pe vremea asta. Dar daca vrei o nota cat de cat buna va trebui sa inveti in fiecare zi si sa te organizezi foarte binewinking. Sa nu lasi sa treaca zilele cu gandul "ma apuc de saptamana viitore" sau "azi nu invat ca n-am chef, da invat maine mai mult", pentru ca timpul trece ft repede si te vei trezi nepregatita la bac. Dar nu trebuia sa te fi inscris pana acum? Ca nu stiu daca te poti duce la bac doar asa, ca ti s-a nazarit tie dintr-o data, trebuie sa te inscri de dinainte. Ai grija ca se dau si probe "orale" (acele probe de competente lingvistice si digitale). Eu am dat bacul anul trecut si pe vremea aceasta deja erau date doua probe, nu stiu cum este acum. Oricum, multa bafta la invatat si succes la bac. Daca ai nevoie de ajutor (mate sau romana, ca in rest am dat din economie) poti sa imi lasi un msj privat happy

4 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Succes.Ai timp sa inveti pentru bac.

| RzzV a răspuns:

La medicina ii foarte greu, am colegi care s-au apucat de anul trecut sa invete pentru admitere. Daca chiar doresti sa mergi la medicina, stai un an acasa si invata pentru admitere, asa 100% vei intra.

| PlasMatic explică:

Sunt in clasa a XIII -A ma inscriu ei directtongue

| buicky a răspuns:

Pune mana si fa-ti fituici laughing