| Ramo137 a întrebat:

Help sad
Vreau sa adresez o intrebare tinerilor, adolescentilor care au promovat bacalaureatu' anul acesta. Eu am terminat cls 12 acum in 2016, insa NU am dat bacu'. materiile sunt Mate, Romana si Biologie. Va cer sfaturi. Stiu ca am timp de acum pana in iunie iar dar problema este ca nu mai am caietele. si la mate sunt praf, de aceea m-am speriat de examen. Fiindca mate. duh -.- si toata scoala este varza la mate.

Ce as putea face in situatia aceasta? Am ambitie o sa stau zilnic pana in iunie sa invat. Insa ma gandesc sa platesc 3 meditatorii odata nu prea am posibilitatea, sa ziceam ca la mate imi trebuie neaparat. Dar...

Funda! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| ℛąin a răspuns:

La mate faci pregătire și la celelalte două îți cumperi cărți speciale pentru bac.

| qLaly a răspuns:

Buna,sincera sa fiu, nu cred ca nu ai retinut nimic, dar nimic, din ceea ce ti-a fost predat in 4 ani la aceste materii! Du-te la o librarie,si cere culegeri pentru bacalaureat,si fa zilnic teste din ele,asa iti vei exersa si iti vei aduce aminte formulele. Daca nu stii un exercitiu,o formula cauta pe net, vezi cum se rezolva, faci exercitiul apoi te uiti la rezolvari, in spatele culegerii, daca ai facut bine! bafta happy Funda?