| Daliana :) a întrebat:

Eu as vrea sa dau la Farmacie. Voi ce credeti? Este o alegere buna? :d

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este buna. Dar este alegerea ta nu a noastra.

| Alina a răspuns:

Avand in vedere ca eu vreau sa dau tot acolo, sigur ca este o alegere bunalaughing

| karellen a răspuns:

Doar daca iti place chimia, biologia, ai rabdare sa lucrezi cu substante etc

| chivas21 a răspuns:

Daca faci ce iti place, intotdeauna e o alegere buna!

| Lorelai a răspuns:

Da e o alegere buna, si eu ma gandeam la varianta astahappy

| Gentiana a răspuns:

Este o meserie, de neegalat, numai punem si faptul ca, este o placere(un hobby) de al tau/a ta.
Eu te sfatuiesc sa dai, avand in vedere ca, vei ajuta oamenii si se plateste destul de bine.Mult succes si toate cele bune!

| scarly86 a răspuns:

Eu termin anul asta farmacia in timisoara.in facultate faci muulta chimie, botanica, tehnica(adica cum sa prepari medicamente) si farmacologie. ceea ce inveti este folositor, dar vei vedea ca sunt multe lucruri ce nu se mai practica in farmacie de multi ani, ca de ajutat oameni, ajuti, dar te mai intalnesti si cu derbedei in farmacie care urla, te jignesc, te fac sa te simti prost si tu datorita juramantului rostit nu le poti raspunde. apoi mai este si salariul despre care vad ca s a vorbit foarte tare, o farmacista cum sunt eu, la inceput de drum ia intre 1200 si 1500lei, te las pe tine sa apreciezi daca i bine sau nu. daca esti noua in oras si nu ai pe nimeni care sa te ajute, este destul de greu sa obtii un loc de munca.colectivul din farmacie este, de cel mai multe orice, foarte rautacios, sunt putini oameni dispusi sa te invete ce nu stii, ce in facultate nu te au invatat:de ex: cum sa introduci prescriptiile in calculator, cum sa le eliberezi, reguli nescrise, etc.si la finalul unei zile tragi 2 concluzii:fie ai avut o zi buna in care oamenii te au respectat, te au apreciat ca i ai ajutat, fie ai avut o zi proasta si tot ce ti doresti e sa dormi.pe scurt deci, faculta i grea, banii nu s asa de multi, dar tot timpul poti alege strainatatea unde primesti 2500euro pentru inceput si daca ti faci si rezidentiatul de la 3500euro.decizia iti apartine.

| mename oana a răspuns:

Foarte una alegere ...si eu vreau sa dau este foarte interesanta si biologia si chimia ( pe care le faci)dar facultatea e de 5 ani da eu nu-mi fac griji ca la farmaie castigi multi bani si e super halat alb miros superb a pastile mentolatelaughingeu debea astept :Xshi iti gasesti imiedat de lucru pup si multsucces daca vrei sa dai la farmacie

| Ea12345 a răspuns:

Daca te pasioneaza, urmeaza-ti visul! Cand lucrezi de placere, timpul trece mai repede, iar banii castigati te incanta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este o alegere excelenta urmeaza-ti visul si sigur vei reusi bft happy

| Ciuf_4868 a răspuns:

Daca asta dOrestilove struck
este bunabatting eyelashes