| xXxMiha3laxXx a întrebat:

Eu sunt in clasa a VIII-a in Craiova si vreau sa ma hotaras la ce liceu ma duc.
Vreu sa ma fac psiholog si sa dau la facultatea de psihologie, dar nu stiu la pe profil sa ma duc la liceu. Vreu un profil usor, caci nimic din ce o sa fac nu o sa ma ajute pentru cand o sa fiu mare, doar poate la facultate putin. Mi-ar placea sa fie si ceva cu psihologie.
Matriile care imi plac sunt:
-Romana ( doar gramatica )
-Sportul ( am fost intr-o echipa de voliei, dar m-am lasat pentru a putea invata mai bine in clasa a opta )
-Muzica ( de la anul invat sa cant la chitara pentru ca iubesc muzica dintr-un instrument viu )
-Matematica ( si algebra si geometrica pentru ca le inteleg )
-Istoria ( nu o tocesc, o inteleg si o reletez cu cuvintele mele )
-Bilogia (mai mult asta din a opta, adica ecologia, dar era frumos si inainte)
Urasc materiile:
-Chimia ( e mult prea mult de tocit si eu nu pot toci, trebuie sa inteleg pentru a retine ceva )
-Limbile straine ( nu retin cuvintele, dar sunt buna la gramatica. Sunt constienta ca trebuie sa invat macar o limba straina, dar as prefere sa nu am prea multe ore de limbi straine la liceu )
-Geografia ( nu tin muinte absolut nimic, poate decat pana ziua uramatoare cand avem test )
Sunt o eleva buna. Media mea generala pe calsa a VII-a a fost 9, 64. Deci ma poate ajuta si pe mine cineva sa imi zica la ce liceu sa ma duc? Eu nu am gasit cave care sa-mi placa si speram ca puteti sa ma sfatuiti cumva. Va rag!

Răspuns Câştigător
| BlackD a răspuns:

Si eu sunt din Craiova happy. Stiinte sociale e cel mai bine, faci romana si psihologie, in special thinking La profil de filologie psihologie faci din clasa a 10 a, in clasa a 9 a faci logica peste tot credthinking eu sunt pe mate info. Daca faci ce`ti place iti va fi usor :d

3 răspunsuri:
| AddaSunnii a răspuns:

Ai putea sa urmezi un profil de Filologie sau cevathinking

| xXxMiha3laxXx explică (pentru AddaSunnii):

Merci pentru ajutor. o sa ma gandesc big grin

| maria080897 a răspuns:

Ştiinţe sociale sau filologie, limbi străine. Psihologia ţine de uman nu de real.