| DeeaEuu a întrebat:

Hey... sunt in clasa a opta si mi-e groaza atunci cand ma gandesc la liceu ...deoarece eu nu ma prea pricep la mate, fizica,chimie, etc. Adica tot ce tine de patratele. La limbile straine ma pricep cat de cat, iar la restul materilor sunt buna spre foarte buna! Problema este aceea ca nu stiu la ce profil sa merg filologie sau stince sociale? dau funda celor care ma ajuta pup! happy kiss

1 răspuns:
| Deusaa a răspuns:

Eu am fost la stiinte sociale! am dat teza la romana, engleza, geografie sau istorie la alegere si la obiectul de profil : clasa a 9-a: logica, a 10-a: psihologie, a 11-a: economie, a 12-a: filosofie. la filologie vei face multa romana, latina, limbi straine... iar la sociale faci doar in clasa a 9a si a 10a fizica, chimie... dar na, la nivel de sociale. big grin