| Drogatacuvise a întrebat:

Facultate de petrochimie este buna? Ce posibilități as avea si unde as putea sa ma angajez pe domeniul acesta ca fata? Si nu as dori in afara ci in România

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te poti angaja la orice companie petroliera (benzinarie) din tara.
Dar ca fata trebuie sa ajungi inginer, chiar daca pentru asta s-ar cere mai mult decat facultate.

| cevdet a răspuns:

Da, petrochimia este buna. Insa, pentru o fata, este foarte greu. De la extractie (sonde) si pana la rafinarie, te poti angaja oriunde.