| anonim_4396 a întrebat:

Facultatea de limbi straine de la Al. I Cuza din Iasi? Care ar fi ultima medie de admitere? Se da examen? As vrea sa dau la limbi moderne aplicate... dar nu acum in toamna, e posibil sa mai gasesc locuri atunci?

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Http://admitere.uaic.ro/rezultate/
Mai sus gasesti ultimile medii din 2012. Mentionez ca ele sunt doar orientative si sa in realitate ele sunt putin mai mici deoarece acestea sunt mediile din prima tura.
Nu se da admitere din cate stiu, insa te poti interesa aici: http://admitere.uaic.ro/licenta-iulie-2013/
Nu se poate spune daca vor fi sau nu locuri pentru ca asta depinde de cati se vor inscrie si cati vor confirma locul in sesiunea de vara. Anul trecut au mai fost, deci s-ar putea sa ai noroc. Insa de obicei locurile ramase libere pe toamna sunt la taxa.

3 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

PS: situl http://admitere.uaic.ro/ va fi actualizat si pentru sesiunea septembrie pe parcursul verii.

| th4inspiration a răspuns (pentru Nicoleta):

Multumesc mult pentru informatii!

| Nicoleta a răspuns (pentru th4inspiration):

Cu placerehappy