| anonim_4396 a întrebat:

Cum se intra la facultate fara taxa?
eu, de exemplu, as vrea la LMA/limbi moderne aplicate. este posibil sa se dea un examen de admitere?
multumesc anticipat.

1 răspuns:
| teodor_7331 a răspuns:

Bai, ai putea intra la o facultate, cu optiunea fara taza doar daca este facultate de stat. Si se aloca un anumit numar de locuri pentru facultate. Se da un examen, si daca te incadrezi in numarul locurilor ai intrat. Dar se aude ca vor sa dea o noua legea, prin care face ca toate facultatile de stat sa aiba locuri fara taxa. Dar nu e nimic sigur.