| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Ce medii au fost anul trecut la facultatea de geodezie? Am cautat pe toate site-urile dar nu am gasit. Si cat este taxa de inscriere?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Facultate de geodezie?! --- dar care dintre ele : cea din Bucuresti, cea din Cluj, cea din Iasi?

p.s. Atunci cand alegi o facultate sau alta, cauta sa aflii, de pe website-ul facultatii, cat este taxa anuala de scolarizare tocmai pentru motivul ca locul la buget poate fi pierdut oricand pe parcursul studiilor!---- nu cred ca-ti va fi totuna sa platesti taxa anuala de 4200 lei daca alegi geodezia din cadrul UTC-Bucuresti sau sa platesti 3300 lei pentru cea din Cluj! Cat priveste marimea taxei de inscriere la admitere aceasta nu depaseste 100 lei pentru un concurs de dosare si creste daca se sustin probe scrise.Pentru geodezie- Bucuresti taxa de inscriere este de 80 lei( http://geodezie.utcb.ro/attachments/PLIANT%20ADMITERE%202017.pdf )

| Loredana123 a răspuns (pentru alessia5158):

Vreau la Bucuresti. Multumesc mult, m.am tot uitat pe site si tot n.am dat de taxa de inscriere. Stiu ca locul la buger se poate pierde oricand. Stii cumva daca este o facultate grea?

| alessia5158 a răspuns (pentru Loredana123):

Toate facultatile de inginerie sunt "grele" daca le compari cu cele considerate a fi "umaniste", de pilda o facultate de istorie! Este ca si cum ai compara profilul real cu profilul uman din liceu! In mare, inginerie inseamna matematica!

| Loredana123 a răspuns (pentru alessia5158):

Depinde cum pui problema si la ce esti bun, eu niciodata nu m.am impacat cu umanul. Am terminat mate-info si ma tot gandesc ce sa fac.

| alessia5158 a răspuns (pentru Loredana123):

Daca te impaci bine cu matematica, alege ingineria. Cauta domenii si programe de studii/specializari care te atrag si totodata cauta informatii despre domeniul de studiu si specializarea respectiva.De asemenea, cauta specializarea aleasa pe site-uri de oferte de joburi --- vei afla cat de ceruta este acea specializare pe piata de munca.
Numai bine si multa bafa!