| TotallyNotRuxy a întrebat:

Locuiesc in Bucuresti impreuna cu parintii mei si cautam de zor o casa/ apartament cu 3 camere minim, 2 bai minim ( preferabil cel putin una din ele direct in dormitor) cu minim 80mp utili, daca e casa sa fie pe un singur nivel in zona de sud a Bucurestiului( comuna Berceni), iar daca e apartament, imobilul sa fie dotat cu lift. Tin sa mentionez ca nu suntem niste oameni instariti, stam intr o zona relativ ok in sectorul 4 si singura sursa de venit pentru a cumpara apartamentul/ casa ar fi vanzarea apartamentului in care stam acum, ( mentionez ca am obtine in jur de 40.000-45.000-48.000€ Maxim. ) care credeti ca sunt sansele; Sau stiti unde am putea gasi locuinta noastra de vis?

7 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

La suma aia nici un apartament cu 2 camere nu iei, nu vorbesc de 3 sau o casa. Poate undeva la vreo 20-30 de km de Bucuresti reusiti sa luati o casa. Preturile imobiliarelor este foarte mare in Bucuresti. Nici un cartie nu e mai prejos. Bine, poate in Ferentari gasesti ceva, dar nu crd ca ai vrea acolo sa te muti.

Ori mariti bugetul, ori stati acolo ca e mai bine. Poti vedea pe olx niste preturi orientative.

| REMiXDJ a răspuns:

Luati in calcul sa plecati din Bucuresti.Sa zicem in Braila - apartamente ieftine, aras frumos si curat si la banii astia de maxim 48.000 euro gasiti apatament cu 3 camere decomandate si cu 2 bai fara probleme si in zone bune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Imobiliare.ro
Olx

Sigur nu pe TPU

| Țoglă a răspuns:

Te duci pe siteurile de imobiliare și investighezi piața.

| Aube a răspuns:

Cauti si cauti singur(a) pe siteurile de imobiliare. Desi, asa cum stiu eu ca sunt facute apartamentele, ar trebui sa mai lasi din conditii (baie din dormitor?).

| CerCopiTec a răspuns (pentru Aube):

Nu sunt conditii, e cineva cu nevoi speciale probabil

| CerCopiTec a răspuns:

Daca vrei lasa un nr de tel am ceva cunostinte care se ocupa de imobiliare, as putea sa va pun in legatura