| essther19 a întrebat:

Hallo!

Ich brauche Hilfe!

Nu stiu la ce facultate sa ma inscriu!
Am de ales intre Universitatea de Medicina si Farmacie "Victor Babes" Timisoara FACULTATEA DE MEDICINA -►NUTRITIE SI DIETETICA SPECIALIZARE DR.NUTRITIONIST-
si FACULTATEA DE ECONOMIE SI DE ADMINISTRARE A AFACERILOR Specializarea: Economia Comerţului, Turismului şi Serviciilor (ECTS)...
Nu stiu ce sa fac, ajutati-ma!

Dau funda!

Vielen Dank

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

In primul rand, depinde ce-ti place mai mult sa faci, turism sau medicina? in al doilea rand - poti sa iei de admitere la medicina? si daca iei, esti sigura ca rezisti sa tai si sa umbli-n morti un an intreg? pe de alta parte, chestia asta cu economia bla-bla-ului e cam apa plata cu lamaie. trebuie sa ai niste cunostinte serioase sa te poti angaja pe un post ca lumea undeva, altfel pornesti de jos de tot pe la cine stie ce hotel amarat si te chinui sa promovezi sa ajungi manager de hotel sau de restaurant. asta daca nu le ai deja pe ale tale happy in al doilea rand, nu spui daca o sa practici in Romania sau in "Ich brauche Hilfe!". daca o sa practici acolo, sa te interesezi foarte sigur cum este cu recunoasterea diplomelor, daca facultatea de medicina de aici este recunoscuta complet acolo sau mai trebuie sa dai diferente sau sa mai faci vreun an-doi de scoala acolo sa ai diploma eliberata conform standardelor de acolo. poate cu economia comertului e mai simplu acolo, mergi la privat si daca te pricepi bine, daca nu asta e, pe cand cu medicina e mai serios si mai complicat. si in final ai putea sa dai admiterea la amandoua, vezi tu la care intri, poate rezolvi asa cu alegerea caii pe care sa mergi happy mult succes!

1 răspuns:
| unknownn a răspuns:

Asta e culmea.Tu vrei ca niste necunoscuti sa-ti comande viitorul?