| Cristina9449 a întrebat:

Salut oameni buni! Vreau sa ma inscriu la Facultatea de Stiinte Economice - domeniul administrarea afacerilor. Care program de studii este mai bun si mai cautat? Economia firmei sau economia comertului, turismului si a serviciilor?

Răspuns Câştigător
| Andreeea21 a răspuns:

Bună.
Sunt studentă la Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor și pot să-ți recomand să mergi pe economia firmei. În cazul în care îți place, te pasionează domeniul hotelier poți opta pentru E.C.T.S. și mai multe informații mai detaliate poți găsi aici: http://specializari-feaa-iasi.blogspot.ro/......-ects.html
Iar în ceea ce priveșt, pare mai interesantă și poți învăța cum se derulează task-urile/planurile/obiectivele unei întreprinderi.
Îți doresc mult succes!
Ceea ce alegi e bun, fiindcă dacă mergi pe domeniul economic. oriunde te poți angaja și nu doar atât, îți poți crea propria afacere dacă ai pe cineva care te susține financiar.
Sper să-ți fie de ajutor. ^_^

| Cristina9449 explică (pentru Andreeea21):

La economia firmei pot invata a cum se derulează task-urile/planurile/obiectivele unei întreprinderi?
Mersi muuuuult!

1 răspuns: