| Allexandraaa09 a întrebat:

Hei, am o intrebare! Daca imi fac operatie pentru miopie ma va trece apta la academia de politie? Am deja -3 la ambii ochi si stiu ca nu ma lasa cu aceste miopii.M-am gandit sa-mi fac operatie dar nu stiu daca vor fi probleme.Imi poate spune cineva va rog?

Răspuns Câştigător
| blzer a răspuns:

Deja cu miopie de -3 nu mai poți intra la Academie sau la armată.
Legat de operație, scăpând de miopie sunt șanse să te ia.

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Din pacate cu miopie nu esti eligibil pentru politie sau armata.

| Allexandraaa09 explică (pentru Violleta2022):

Chiar daca mi fac operatie? ...mah...

| SalutCeFaceti a răspuns:

Daca operatia functioneaza te vor lasa. Dar, daca tot vrei sa intri la academie, si chiar la academia de politie, nu ar trebui sa ai pe cine sa intrebi acolo si cel mai important SA STII REGULAMENTUL?!

| Allexandraaa09 explică (pentru SalutCeFaceti):

Sunt a 9a si doar am inteebat pentru a stii daca pot sau nu

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru Allexandraaa09):

Ar trebui sa intrebi un tutore, probabil un academician. Ar trebui sa citesti si sa inveti regulamentul pentru admiteri. Mai mult nu te pot ajuta.

| Allexandraaa09 explică (pentru SalutCeFaceti):

Multumesc mult