| yoyo_2588 a întrebat:

Hei! Ce stiti despre meseria de peisagist? Ca absolvent al acestei facultati poti pleca in strainatate? Sau străinii nu au nevoie de peisagistii romani? Nu iau in calcul posibilitatea de a lucra in Romania deoarece, aici, peisagistica e de abia la început de drum. As fi fericita daca mi-ar raspunde un student sau chiar cineva care lucrează in acest domeniu.

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Mai greu de gasit un loc de munca afara pentru ca presupun ca vrei sa lucrezi la planseta, in proiectare.
Ei bine, pe toate locurile astea care nu presupun sa lucrezi fizic se bat la propriu "vesticienii" acestia harnici care ne dau noua lectii de munca.
Poti sa spui ce vrei sa faci mai exact, in meseria aceasta?

| yoyo_2588 explică:

Tie ce-ti spune cuvântul,, arhitect"? Normal ca ma astept sa lucrez in proiectare, nu la grădinărit. Sunt constienta ca,, vesticienii" se bat pe aceste locuri care nu necesita multa munca fizica dar nu zic ca e imposibil sa ajungi sa lucrezi in afara si in acest domeniu. De asta am si cerut sa vorbesc cu cineva care lucrează in acest domeniu si care poate sa îmi răspundă la aceste întrebări