| Yumenohana a întrebat:

Hei!
De cand am aflat notele de la bacalaureat ma tot gandesc la ce facultate sa dau (de fapt imi pun "n" intrebari).
Ma gandeam sa dau la Business si Turism (fosta Comert.ASE), dar nu am nici o idee pe ce post ma pot angaja dupa terminarea facultatii sau daca ma ajuta in viata aceasta facultate. Acum ma gandesc sa dau la Finante si banci (ASE). Am citit pe internet ca nu te ajuta la nimic facultatea asta (ca iti trebuie bani si pile sa te poti angaja in cadrul unei banci).
Este aiurea ca se apropie inscrierea si cred ca sunt singura care inca nu si-a ales nimic!
Eu am fost la un profil economic.Media notelor obtinute la bacalaureat este 8.26. Vreau(daca se poate) ca cineva sa imi explice chestii legate de ASE. Vreau sa stiu daca sunt folositoare Business si Turism/Finante si Banci.
Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Facultate Finante si banci din cadrul ASE-ului nu e o facultate proasta si chiar e o alegere perfecta pentru tine, avand in vedere ca ai terminat un profil economic. Daca esti buna in ceea ce faci reusesti sa te angajezi inca din timpul facultatii.Nu mai pleca urechea la ce iti spun altii fa ceea ce iti place tie. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| Yumenohana explică (pentru Diabolik94):

Multumesc mult de raspuns!
Sper sa nu am media mica pentru facultate ..Nu prea stiu cu ce medii se intra.

| Diabolik94 a răspuns (pentru Yumenohana):

Nu ai o medie mica.Conteaza mai mult cat iei la admitere.

| Diamantsacru a răspuns:

Hei! As vrea sa stiu daca ai aplicat pentru facultate, ce ai dat la admitere sau daca stie cineva ce se da la admiterea pentru bussines si turism.