| LOkk12 a întrebat:

Sint in clasa a 12-a si dupa facultate intentionez sa dau la Finante si Banci! Cum credeti voi putea sa ma angajez ca inspector vamal dupa terminarea facultatii?sad sorry de categorie

Răspuns Câştigător
| nobody88 a răspuns:

Ok parerea mea este urmatoarea... este foarte bine ca vrei sa termini facultatea, dar trebuie sa intelegi ca functia care o vrei tu este ocupata in general de persoanele cu " ciubotele rosii ", dar nu este numai asta eu am avut un coleg era in pom cu tot si toate, dar pentru examenul ala sa pregatit foarte mult si o intrat pe drept.

Acuma na ce sa zic din cate stiu se fac niste cursuri pentru ocuparea postului si cei mai buni din x candidati sunt alesi. Acuma na depinde doar de tine cat de mult inveti si cat de mult vrei jobul asta.

2 răspunsuri:
| adita32 a răspuns:

Varu am un prieten bun care lucreaza ca inspector vamal.deci lasand la o parte scoala in momentul cand o sa vrei sa te angajezi o sa ai nevoie.de multi Euro. intelegi tu ce vreau sa spun

| LOkk12 explică (pentru adita32):

Stiu un post costa in jur la 2000 300 de euro