| A.be.ce a întrebat:

Hristos a inviat, TPU! Ma numesc Alina, sunt in anul terminal de liceu, si am o mare problema. Stiu ca trebuie sa ma gandesc foarte serios la ce facultate voi urma mai departe, de aceea am mare nevoie de ajutorul vostru. Ma adresez in special celor din Constanta, dar daca sunt persoane printre voi din alte orase care detin informatii ce m-ar putea ajuta, accept sfaturile voastre cu cea mai mare placere. Initial ma gandeam foarte serios sa dau la Facultatea de Marina Civila, dar din cate am auzit, dupa terminarea facultatii se pot angaja mai mult cei care detin "pile", iar eu nu am asa ceva. Am prieteni care au terminat aceasta facultate, si puteau foarte bine sa lucreze, dar acum nu isi gasesc practic de munca in acest domeniu. Acum ma gandesc la Universitatea Ovidius, ceva in cadrul facultatii de Stiinte economice, dar nu sunt sigura ce sa aleg. Daca ati terminat pe aici, sau daca aveti cunostinte de acest fel, va rog frumos sa ma ajutati. Va multumesc din suflet celor care v-ati pierdut cateva momente ca sa imi cititi "povestea", si care incercati sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| katyTheLittle a răspuns:

Salut sunt katy,am citit ''povestea ta'' si ma uimit ca ceri ajutorul unui site public, mai intai facultatea este ceva ce trebuie sa iti laca (subiectul de exemplu : marina, medicina etc.) iar in al doilea rand te`ai sfatuit cu parintii tai? (deoarece este foarte importanta si parerea lor) sper ca te-a ajutat raspunsul meuwinking succes

| addeea92 a răspuns:

Buna alina...imi poti da id ul tau ca vreau sa vb ceva cu tine