| SorinaM30 a întrebat:

Hei. Nu prea intru pe aici, dar mi-am zis ca n-ar strica niste pareri (sper sa le primesc de la oameni ok).

Problema e urmatoarea: eu sunt la filologie (intensiv engleza, clasa a 10-a) si ma simt foarte dezorientata. Nu stiu ce vreau, nu ma decid deloc asupra viitorului. Ma refer la facultate. E clar ca am optiuni limitate (fiind la uman) si facultatile care-ti ofera ceva sigur, gen medicina sau politehnica, ies din calcul.
Voiam sa vad daca stiti, intamplator sau nu, cum e la drept. La Bucuresti vreau. Stiu ca nu-ti gasesti dupa de lucru decat daca dai spaga sau cunosti pe cineva dintr-un barou. si in magistratura e foarte greu sa patrunzi.

Si vreau sa mai aud pareri. legate de facultati, va rog. happy

2 răspunsuri:
| 14andrei1990 a răspuns:

Imi pare rau ce-ti spun dar profilul de filologie nu-ti aduce mari orizonturi spre deosebire de mate-info unde este o gama larga de posibilitati de facultati de unde poti alege si sa fie de viitor sorry pentru raspuns asa cred eu in plus sunt la mate-info si stiu asta

| SorinaM30 explică (pentru 14andrei1990):

Nu te contrazic in totalitate, dar nu asta e ce-am intrebat... Nu mai pot da timpu' inapoi, am ales filologie.