| CrissNico a întrebat:

sad
Anul acesta am terminat clasa a 10a, deci din septembrie o sa fiu a 11a. Si acum intrebarea mea:
Trebuie sa ma gandesc la ce facultate ma voi duce, dar nu am nici macar o idee crying sunt la profil de filologie.
Voiam sa ma duc la drept dar am auzit ca este foarte greu sa intri in barou, si nu mai stiu acum ce sa faccrying Nu vreau sa fac doar liceu.
Deci ca facultati as mai putea urma si cum este la acele facultati?
FUNDa cel mai bun happy

Răspuns Câştigător
| Fleurdelune a răspuns:

Eu pina in ultimul moment nu aveam nici o idee cam la ce as fi vrut sa aplic. Mi-am dorit design, insa am luat in calcul cit costa contractul si plus ca nu am talent la desen, doar simt artistic, am renuntat. Am ales pina la urma traducere si interpretariat limba franceza -limba spaniola si nu-mi pare rau deloc. Am facut si masterul. Am ales aceasta facultate pentru ca :
1. Cunosteam franceza bine, si m-am gindit ca o sa ma descurc si o sa ies specialist bun.
2. M-am gindit ca o sa fie diversitate in studiu. Si nu am dat gres, traduceam din diferite domenii si nu te plictisesti deloc.
3.Am ales spaniola cu gindul ca e mai usoara decit araba sau portugheza care suna vulgar.
Eu te sfatui sa faci o lista la ce te pricepi cel mai bine si sa dezvolti mai departe la facultate aceste aptitudini. O sa-ti fie tie mai usor, o sa-ti placa pentru ca-ti reuseste.

| CrissNico explică (pentru Fleurdelune):

Multumesc mult draga:* Ai funda de la mine happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti merge la orice facultate doresti, dar trebuie sa fii si capabil sa o termini.

| LeviAckerman a răspuns:

Time to upgrade my Minecraft to online multiplayer status thanks to http://freeminecraft.cc :D

| CrissNico explică (pentru LeviAckerman):

Ce legatura are asta cu intrebarea mea?