| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Presupun ca mai exista o serie de înscrieri la facultate si pentru cei ce urmează să susțină din nou proba de bacalaureat,ati putea sa imi spuneti cam care ar fi perioada acelor înscrieri si daca se fac la toate facultățile? Si ar putea incerca sa se inscrie si cei care au luat bacul din prima, nu?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, se fac inscrieri acolo unde au ma ramas locuri, ca in proportie de 90% s-au ocupat deja, cu cei care au luat BAC-ul anul asta si in anii precedenti.

| mastadont a răspuns:

Se poate înscrie oricine. Nu mai știu exact însă cred că se fac înscrieri doar la cele unde mai sunt locuri disponibile. Înscrierile se fac cam la o săptămână două după susținerea probelor de bac.

| Dishka a răspuns (pentru mastadont):

Ok! Multumesc mult!

| Dalmore a răspuns:

Se poate inscrie oricine, dar o sa te poti inscrie doar la facultatile la care mai raman locuri. Data o sa fie vizibila pe site, sunt in toamna, oricum. Anul trecut au fost din 9 septembrie, 5 zile. Fii atent la site-ul universitatii.

| Dishka a răspuns (pentru Dalmore):

Mulțumesc frumos!

| Anon31241212 a răspuns:

Bineinteles. Toti cei cu bacalaureat se pot inscrie. Nu conteaza cand l au luat. Te poti inscrie doar la facultatile unde mai sunt locuri libere. Perioada de inscriere este in septembrie. Depinde de facultate.

| Dishka a răspuns (pentru Anon31241212):

Am inteles. Mulțumesc?!