| Alinaana123 a întrebat:

Hei! Sunt în clasă a 8-a și sunt nelămurita in legătură cu ceva. Eu vreau sa dau(după liceu) la academia forțelor terestre. DAR nu știu ce liceu sa fac. M-am interesat de liceul militar și am înțeles ca e un profil de mate-info și eu nu ma pricep la mate, informatică, partea de real. SAU vreau sa ma duc pe uman. Nu știu ce sa fac și va cer ajutorul!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai si la Academia Militara iti trebuie tot profil de real! Nu prea ai ce face.

| PsyhoChild a răspuns:

La liceul militar nu intra toti paralelii. Acolo intri cu 10 la toate materiile, sustii un examen la istorie, mate, romana, fizica, etc. Cei de la liceul militar au prioritate la academiile militare din tara, cum este si normal. Poti intra la orice academie militara daca ai bac-ul luat.

| Alinaana123 explică (pentru PsyhoChild):

Ei bine, mulțumesc ca m-ai făcut "paralelă"! Nu am spus ca sunt proastă și ca vreau sa întru acolo. Am spus ca nu ma pricep foarte bine pe partea de real și aveam nevoie de ajutor deoarece nu știam pe ce profil se bazează liceul militar. Oricum, îți mulțumesc pentru răspunsl sincer!

| Alinaana123 explică (pentru Alinaana123):

Intru*