| Unicooorn2001 a întrebat:

Hei. Sunt la liceu, filo intensiv engleza, m-am gandit sa merg la facultatea de contabilitate, daca este nevoie merg la ore de mate. Este greu? Ce ore se preda? Cat voi câștiga din asta?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca poti sa inveti si singura matematica (si e posibil) nu ai nevoie de meditatii. E greu daca vrei sa o faci pe bune, daca vrei doar diploma nu e greu. Orele o sa le vezi acolo, toate au la baza matematica, materiile nu te ajuta prea mult sa le stii de pe acum. Din facultate nu o sa castigi absolut nimic si nici dupa ce termini nu o sa castigi daca nu muncesti si nu-ti dai interesul.