| antoniaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Este greu la engleza in liceu? Ce se face la engleza la filo?

Răspuns Câştigător
| anabelisa a răspuns:

Eu sunt la profil de filologie, dar materia pe care o parcurgem lasa de dorit.Acuma am terminat clasa a 10-a si nu am parcurs nici macar jumatate din manual.Asta datorita dragei noastre profesoare, care nu face altceva decat sa piarda vremea, insistand pe timpurile verbale facute in generala.Si in plus, nici macar nu cred ca aceasta este vocatia ei.Pur si simplun un intelegi nimic din ce itit explica.Noi facem engleza de 3 ori pe saptamana, avand engleza ca limba 1 si franceza, limba 2.
Nu stiu cum se desfasoara orele de engleza la nivelul altor clase, dar pot sa-ti spun sigur ca nu este greu deloc, daca ai niste cunostinte de baza ale limbii.

3 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Aaa...Engleza?! La nivel avansat? In vederea obtinerii unei calificari recunoscute international la limba engleza? Poate un Cambridge?

Ori asta o va invata biografia lui Guta "pa` sistem"!

| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu este greu deloc, asta daca stii ceva ceva engleza din general. Daca stii sa vorbesti putin si timpurile verbale, te-ai scoswinking Dar te va ajuta daca vei vrea sa mergi sa lucrezi in stainatate cand vei fi mai mare.

| anabelisa a răspuns:

Imi cer scuze pentru unele greseli.M-am grabit...