| WhiteSunFlower a întrebat:

Am multe intrebari si nelamuriri de rezolvat dar acum voi afisa doar cateva. Am 17 ani si nu am o situatie financiara deloc buna, anul viitor dau BACul si ma gandesc serios la viitorul meu (vreau sa iau BACul cu nota mare). Vreau sa fac o facultate si trebuie sa ma descurc singur (vreau sa fiu contabil). Vreau sa invat si sa obtin o bursa de studii daca am ocazia. M-am interesat un pic si am auzit ca pot sa fiu Operator call center de acasa. Am inteles ca e un job destul de bine platit si ca trebuie sa cunosc ceva limbi straine. Ce trebuie sa fac sa fiu Operator call center? Ce limbi straine trebuie sa cunosc? Ce ar trebui sa fac daca as avea acest job? Ma pot descurca si cu facultatea si cu el in acelasi timp? O alta alternativa ar fi sa iau un credit bancar pentru facultate dar este un pic riscant deoarece nu stiu daca voi fi angajat ca si contabil dupa terminarea facultatii. Lucrul acesta, facultatea, ma streseaza mult si caut in continuare idei. Sper intr-un final sa reusesc sa gasesc o solutie si sa fie totul bine. Cine ma poate ajuta cu niste raspunsuri solide si concrete ii voi da funda cu multa caldura. Multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista joburi de call center de acasa. Joburile de call center se fac la un call center. Depinde unde te angajezi, se caute italiana, franceza, germana, spaniola, engleza... dar la un nivel destul de avansat incat sa poti conversa

Depinde de tine cum iti organizezi treburile, dar un job full time in timpul facultatii nu iti mai lasa timp de nimic

| Salontanul a răspuns (pentru suntserios):

Aici nu stii sau minti. O vecina a mea a primit un abonament pe telefonul ei si lucra acasa. Primea zilnic, prin e-mail, o lista cu numere de telefoane la care sa sune.
Uite: https://www.google.ro/#q=call+center+de+acasa

| suntserios a răspuns (pentru Salontanul):

Alea is mai mult spamuri decat call center uri

| Salontanul a răspuns (pentru suntserios):

Ti-am spus ca am avut o vecina care primea salariu de acolo. Deci exista. Asa ca!