| Andrei54885 a întrebat:

Anul acesta termin liceul la un profil de filologie. Ce facultate as putea sa fac pentru ca dupa terminarea facultății sa pot practica meseria respectiva in străinătate?
Dau funda

4 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Daca le ai lu limba romana sau cu limbile straine mergi pe faculate de limbi starine, socio umane pe socio umane, geografie/istorie mergi pe facultatea de geografie/istorie,
Ai putea desi e cam tarziu sa dai la Academia de Politie.

| Andrei54885 explică (pentru asperger3):

Si ce meserie as putea practica in străinătate?

| asperger3 a răspuns (pentru Andrei54885):

Pai de la translator(limbi straine) la geograf, arheolog, etc.
De exemplu sa fi translator pentru diverse evenimente.

| asperger3 a răspuns:

A si apropo si eu sunt la filo cu o clasa mai jos.
Adica intr-a xi-a