| Fabiana2R a întrebat:

Hei TPU, anul urmator m-am decis sa ma inscriu la facultatea de medicina veterinara. Eu sunt la profil uman, insa de o luna fac pregatiri la biologie (2 ore pe saptamana) si invat si in particular. Care sunt insa notiunile pe care trebuie sa le stapanesc foarte bine inca de la inceput? Ofer funda persoanelor care stiu despre ce e vorba (ori sunt la facultatea de medicina veterinara, ori au cunostinte, nu vreau vorbe din auzite sau presupuneri).

1 răspuns:
| kiv1990 a răspuns:

Papusa dar de ce nu mergi la medicina generala(pentru oameni)?
pentru medicina veterinara nu prea cred ca ceva din liceu o sa ajute acolo
ma rog asa niste cunostinte generale, ca sa ai idee despre cum e construit organismul. Dar stiu ca pentru inceput
se studiaza structura organismului, si structura medicamentelor, de asemenea diferite boli
o verisoara studiaza in domeniul acesta