| Andrei54885 a întrebat:

As putea practica meseria de manager in străinătate?
Dezvoltati putin subiectul va rog!

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu te oprește nimeni.
Tot ceea ce trebuie să faci este să găsești o companie pe care să o convingi că are de câștigat angajându-te pe tine manager.

| cristimihailov a răspuns:

Ti-am mai raspuns. Mai greu. Si nu imediat.

| DinuAurel a răspuns:

In orice domeniu, trebuie portofoliu, adica un CV puternic prin care sa convingi ca pe unde ai trecut, ai fost un manager de succes. Daca experienta ta in domeniu este zero, atunci va trebui sa optezi pentru un nivel inferior managerului si de acolo cu rabdare sa-ti construiesti cariera. Daca esti un manager de succes te cauta ei nici nu mai trebuie sa iti cauti asa mult. Este exact cum ai vrea sa te angajezi direct SEF BUCATAR fara pic de experienta si fara sa demonstrezi in ce restaurante de succes ai lucrat. In acest caz incepi de la ajutor de bucatar si usor-usor, daca esti serios, disciplinat si muncitor vei ajunge acolo unde ti-ai dorit. Pt inceput merge si asistant-manager.

| Andrei54885 explică (pentru DinuAurel):

Adica ce meserie ar fi inferioara managerului?

| DinuAurel a răspuns (pentru Andrei54885):

Salut Andrei, nu cunosc toate treptele ierarhice. Insa intr-o companie te poti interesa ce posturi au disponibile aproape de ceea ce iti doresti sau ti se potriveste. Scz. daca raspunsul meu nu a fost prea bun. Am vrut doar sa ajut.