| Aguşor a întrebat:

E 4 dimineata, eu am aproape 15 ani si de ceva vreme *1 an si ceva* incerc sa imi indeplinesc visul de a ajunge in America. Nu sunt o copila rasfatata, imi doresc asta mai mult decat absolut orice pe lume. E visul meu si toti il iau ca pe o baza, distrugand ultimele farame de speranta pe care le mai am.
As dori sa va rog un lucru si sa raspundeti cat de sincer si de elaborat puteti.Nu am mai folosit site-ul asta de ceva timp, dar as vrea sa va rog sa imi spuneti toate modalitatile care va vin in cap pentru a ajunge acolo. Sau sa imi spuneti cum si ce ar trebui sa fac ca sa ma mut definitiv acolo. Va rog, este foarte important pentru mine. Multumesc din suflet, ofer Funda!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te muti acolo e probabil extrem de complicat. ai nevoie de un loc de munca, de o casa, de o suma de bani marisoara pentru inceput samd.

vrei sa ajungi in state... daca este exclusa o excursie ofertita de parinti sunt extrem de multe programe de genul Work And Travel (pentru majori insa). Te inscrii intr un astfel de program si te duci o vara in SUA sa muncesti acolo

| ChiarEu2 a răspuns:

In primul, ca sa ajungi in SUA iti trebuie viza (care e destul de greu sa o primesti). In al doilea rand, biletul de avion e destul de scump. Termina-ti studiile si apoi poti face ce vrei!

| NASA10 a răspuns:

Roagate la Dumnezeu!