| RoseBlack01 a întrebat:

Eu vreau sa intru la Academia de Poliție, însă media la purtare îmi iese 8, 75 și am scolioza. Scolioza nu cred ca m ar afecta însă îmi e frica cu media de purtare. As avea vreo șansa?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca media generala la purtare a anilor de liceu este 8, 75 atunci nu poti candida la admiterea in scolile MAI, inclusiv Academia de Politie, este o conditie obligatorie sa ai media generala la purtare cel putin 9.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Merita sa incerci.Si sa pastrezi motivatia respingerii.Cand se v-a descoperi cum se faceau intrarile la aceasta acdemie peste ceva ani, poate vei avea un cuvant de spus.

| GabiNoS a răspuns (pentru Adrian_Mares_1972):

Daca ai absentat si ai media la purtare scazuta pentru asta, inseamna ca sistemul de invatamant e la fel de imbecil ca si celelalte.
Deci daca absentezi nu mai poti da la academie? Niste imbecili.

| Sn4k3 a răspuns (pentru GabiNoS):

Daca ai media la purtare scazuta nu mai poti da. Si e normal sa ti-o scada daca absentezi mult.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Sn4k3):

Este vorba despre academia de politie, ai vazut?

| Sn4k3 a răspuns (pentru Adrian_Mares_1972):

Ia si citeste https://politiaromana.ro/......itere-2017
Raspunsul era mai mult pentru GabiTB oricum.