| Alecsa34 a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva ce probe se dau pentru. admiterea la sectia de actorie a liceului Dinu Lipatti? Multumesc foarte mult! happy

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Admiterea la clasa de Actorie se face pe baza unei probe de aptitudini ( monolog, povestire, poezie, spontaneitate). Admiterea la secţia instrumentală se face pe baza unei probe de aptitudini de teorie muzicală în funcţie de specializarea aleasă ( o piesa pregătită şi o piesă la prima vedere).

http://www.viatadeliceu.ro/licee/liceul-de-muzica-dinu-lipatti/

succes!