| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
Vreau sa ma angajez ca si consultant vanzari la unul dintre magazinele Decathlon/ Altex/ Jysk si, fiind primul job, intrebarile sunt urmatoarele:
1. Daca pe eJobs scrie ca trebuie 12 finalizate pentru consultant vanzari si eu am terminat doar 11 clase, este posibila o eventuala angajare?
2. Daca scrie ca trebuie 2 ani experienta, find primul job, pot sa m-angajez?
3. Ce ar trebui sa stiu despre interviul de angajare?

Vreau infomatii!

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

1. Din nefericire ai nevoie de bac ca sa fii angajat pe job-ul de asistent vanzari

2. Vei fi chemat la interviu daca nu gasesc pe nimeni cu experienta dorita.

3. Interviul este destul de usor, esti intrebat despre studii, de ce doresti job-ul, ce aptitudini ai si alte lucruri foarte simple.