| LuluGirl a întrebat:

Hei, vreau sa urmez liceu militar. Dupa liceul militar, este neaparat sa urmezi o cariera militara? De exemplu, sa zicem ca as vrea sa merg la liceu militar ca sa nu scad la note si sa ma disciplinez, iar dupa as vrea o cariera ca farmacista, s-ar putea?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Poţi urma liceul militar şi după Facultatea de Farmacie, de exemplu.
La liceul militar se face profil mate-info + pregătire militară.
Întradevăr te va disciplina mult, iar orele de studiu zilnice nu îţi vor permite să scazi la note.
Îţi sugerez acest liceu, chiar dacă este mai strict. Faci un profil bun, faci şi pregătire fizică, iar în ziua de astăzi un astfel de program ( cum îl ai la CML ) este benefic pentru adolescenţi.
Aştept şi alte întrebări!
Baftă!

1 răspuns:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Normal ca se poate. Dupa ce termini liceul poti urma ce facultate vrei.Si in consecinta ce cariera vrei.Doar ca iti va fi greu sa sari din fanta-n cola.