| Razvan262005 a întrebat:

Vreau sa urmez o cariera militara mai precis sa dau la Liceul Militar, aveti cumva sfaturi/pareri, sa nu fie gen,, e un liceu de ca***.
Astept =]]]]]

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Nu este un liceu de ca***. Se face carte, se face militarie. Stiu o fata care a facut la Alba si a intrat prima la Academia militara, inginerie. In plus, ai locul de munca asigurat, nu umbli tu sa cauti.

4 răspunsuri:
| Anabela777 a răspuns:

Sunt stricte, din cate stiu eu.

| NelsonM a răspuns:

Nu spun ca nu e fain da sa stii ca singura diferenta dintre acest liceu si cel civil e ca aici iti controleaza ei timpul pe cand in cel civil tu singur iti faci program.

| Razvan262005 explică (pentru NelsonM):

Da, dar ai un mare avantaj cand dai la Academie daca ai facut un Liceu Militar(esti deja instruit, baremele la probele sportive sunt pe jumatate, asta din 2015), si nu stiu momentan un liceu unde se face carte mai bine ca aici, adica intr-un liceu civil in fiecare clasa sunt 9-10 elevi buni si restul leguma.

| Mihaaytzz a răspuns (pentru Razvan262005):

Ai intrat, cum ti se pare pana acum?